Akademcu Kup, Obiliću titula šampiona

Аутор: Sportdc
27.04.2025. - Фудбал

Futsal klub “Akademac” iz Trebinja osvjajač je futsal Kupa Republike Srpske za sezonu 2024-25, dok su juniori Kluba malog fudbala “Obilić” Prnjavor prvaci Republike Srpske u juniorskoj konkurenciji.

Juniorsko finale u kojem su snage odmjerili KMF “Kotor Varoš” i KMF “Obilić” ponudilo je pravu dramu, a u konačnici Obilić je slavio 2:1. Prnjavorčani su poveli preko Danila Backovića u 5. minuti, Smailović je izjednačio u 8. U nastavku susreta na parketu je vođena velika borba, ali su mreže mirovale. Kada se činilo da će o juniorskom prvaku Srpske odlučiti penal lutrija, veliku radost  Obiliću i plasman u Premijer ligu BiH, donosi Danilo Backović 48 sekundi prije kraja utakmice pogotkom sa 10 metara.

Nešto manje neizvijesnosti bilo je u seniorskom finalu Kupa Republike Srpske u kojem je trebinjski Akademac porazio ekipu Čelinca 5:2. Nominalni gost, ekipa Čelinca u dva navrata je golovima Babića i Dubravca vodila 0:1, i 1:2. Trebinjci su preko Milojevića i Šešelja uspijevali izjednačiti, a sa rezultatom 2:2 otišlo se na odmor.

U nastavku susreta bolja igra Akademca krunisana je sa tri pogodtka. Predrag i Ognjen Šešenj, te Aćimović, pogađali su za konačnih 5:2.

Po završetku seniorskog finala čelnici Fudbalskog saveza Republike Srpske predvođeni generalnim sekretarom Dejanom Lukendićem i potpredsjednikom Saveza Zoranom Deketom dodijelili su pehare i medalje, kao i pojedinačna priznanja najboljim.

Kod juniora najbolji strijelac završnice bio je Jovan Stojanović iz Kotor Varoša. Najbolji igrač je Danilo Backović, a najbolji golman Danilo Gatarić, obojica iz pobjedničke ekipe.

Kod seniora najbolji strijelac je Milko Babić iz Čelinca. Najboljim igračem proglašen je kapiten Akademca Predrag Šešelj, a najboljim golmanom Luka Stepanović, takođe član ekipe iz Trebinja.

Završnica futsal Kupa Republike Srpske za seniore i Prvenstva Republike Srpske za juniore održana je prethodna dva dana u Prnjavoru.

Коментари
Издвајамо