Наш став: Чудни аршини Кошаркашког савеза РС ???

Аутор: Ратомир Мијановић
23.12.2022. - Кошарка

Кошаркашки савез РС обиљежио је јуче вриједан јубилеј, 30 година од оснивања и рада. Том приликом додијељена су признања најзаслужнијим клубовима и појединцима који су дали пуни допринос обиљежавању овог јубилеја. Међу њима су дугогодишње судије и спортски радници који су дали велики допринос за дугогодишњу промоцију Кошаркашког савеза РС у земљи и иностранству – Драган Краљ и Драган Поробић. Одлука чиста као суза јер су њих двојица већ дуги низ година, како у АБА лиги, тако и у Европским куповима, Поробић однедавно у Евролиги, и заиста били најбољи амбасадори кошарке из РС.

У исту раван спада  одлука о признању за Женски кошаркашки клуб Леотар 03 вишеструког првака РС за афирмацију женске кошарке.

Заслужено нема шта.

И тачка…

И то је то што се тиче кошарке у источној Херцеговини.

Добро сте прочитали. Ту нема Леотара који је регионални кошаркашки бренд и из чијег су „њедра“ одрасли и стасали многи репрезентативци.

Међу 23 сениорска кошаркаша Леотара, који играју Премијер лигу БиХ и Другу лигу РС само су, словом и бројем 2(два) класична странца-играча из Србије.

О Американцима да не говорим.

Нећемо о репрезентативцима и правом „бастиону“ кошарке.

Нема ту ни билећког Херцеговца. Јесте да клуб нема сениорски погон али је некада жарио и палио овим просторима. И играо престижно Европско клупско такмичење. Неко признање би им дошло као мелем на рану.

Или се то не рачуна.

О каквим мјерама и аршинима је ријеч нисмо сигурни јер су признања, како сазнајемо, (информација о томе готово и да нема, као да се неко срами донесених одлука па не објављује) добили и Братунац који је иступио из Премијер лиге те Радник који је испао из лиге.

Постоји она поштапалица да је Кошаркашки савез неком мајка а неком маћеха.

Испада да је мушким кошаркашким клубовима из Источне Херцеговине као и бањалучком Борцу (да, да добро сте прочитлаи дугогодишњем прваку РС који није добио признање) Кошаркашки савез РС зла вјештица из бајке.

Да ли са срећним завршетком … видјећемо.

Коментари
Издвајамо