Прохујала су два дана у Чапљини, обасјана младалачком енергијом, спортским витештвом и дубоком емоцијом. У дворани гдје одјекују кораци оних који тек граде своје путеве, одржан је Меморијални турнир „Маријо Чолић – Манда“, посвећен пријатељу, спортисти, човјеку којег вријеме не може избрисати.
Из БиХ и Хрватске стигле су младе екипе, свјесне да играју више од игре – играју у част једног срца које је куцало за кошарку.
Највише су се овог пута попели дјечаци из ГКК Шибенка. Њихова побједа над Вележом у финалу (74:30) била је уверљива.
КК Леотар је у борби за треће мјесто приказао снагу, енергију и вољу, надигравши домаћина ХКК Чапљина резултатом 83:64.
Пето мјесто освојила је екипа КК Зрињски, побједом над ХКК Бротњо (82:65).
Изабраници Петра Ђурића имали су своје успоне и падове. Првог дана поражени су од Шибенке, у мечу који је већ тада мирисао на финале. Али су у другом сусрету побиједили Зрињски и тиме заокружили свој добар наступ .
Чапљина је овог викенда поново постала град гдје се кошарка игра за душу. Гдје свако додавање носи сјећање, а сваки скок ка обручу подсјећа – да је Манда ту, негдје у првом реду, невидљив али присутан. На крају, остају слике – загрљаји, борба, радост, и тишина у којој једно име и даље живи.
