Нула на Полицама

Аутор: Р.МИ. Фото: З.Муцовић
17.04.2021. - Фудбал

Иако су многи очекивали да фудбалери Леотара на крилима побједе над екипом Рудара у Приједору данас наставе серију побједом над Слободом из Новог града, то се ипак није догодило.

Они су данас у Требињу одиграли неријешено 0:0 против гостију из Новог града и то је, ако се узме у обзир све виђено, и најреалнији исход овог, тек на моменте интересантног дуела. А кренули су Требињци одлично, одличан продор Блажевића у првом минуту утакмице није искористио Никола Медан, закаснио је да погоди мрежу голмана Трака. Половином првог полувремена Зечевић је сам испред голмана гостију али не успјевада реализује шансу баш као ни Блажевић оји минут касније када шутира високо преко гола.

Друго полувријеме није донијело било каквих промјена, Леотар је нападао али безидејно и без реализације. Најповољнију шнсу пропустио је Ристић у 67.минуту када је и изгледне позиције шутирао високо преко гола.

„Нисмо искористили своје прилике, нисмо имали реализацију и морамо бити задовољни исходом. Не тражим било какав алиби, али када играте без пет стандардних првотимаца, Шиповца, Секуловића, Рамића, Андрића и Пребирачевића, тешко да можете побиједити квалитетну екипу Слободе“, рекао је по крају утакмице тренер Леотара Олег Ћурић.

Леотар: Перишић, Милић, Шешељ (од 65. минута Бегенишић),Паранос, Максимовић (од 65.минута Ристић), Зечевић (од 86.минута Полић),Медан (од 45.минута Колак),Мићуновић, Атељевић, Блажевић, Ђурић

Слобода : Трако , Бубић, Ћулибрк, Додиг, Арежина, Десница (од 71.минута Вејновић), Дојчиновић (од 89. минута  Хушић), Антонић (од 80.минута Вучен), Зец, Згоњанин, Костадиновић

Иначе, Рудар је у овом колу поражен од Борца у Козарској дубици 1:0 тако да је сада бодовна разлика између Леотара и екипе из приједора 4 бода. У сљедећем колу Леотар гостује у Бањалуци гдје ће се састати са екипом Жељезничара.