Слога непремостива препрека

05.03.2023. - Рукомет

Рукометаши Слоге на свом терену су забиљежили веома важну побједу савладавши екипу Херцеговине из Невесиња резултатом 28:23. Домаћи су утакмицу преломили у другом полувремену када су снажном одбраном сломили противника.
Слога је у 12.минуту имала плус три 5:2. Али гости се не предају лако и са два узастопна гола долазе на гол заостатка 4:5. У 18.минуту Слога је одржвала два гола предности 9:7. Затим у наредна четири минута нису успјели да постигну гол, Невесињци су то искористили и стигли до изједначења 9:9 (22.минут). До одласка на одмор обје екипе постигле су по два гола за резултат 11:11 након првих пола сата игре.
Као што смо већ рекли друго полувријеме изабраници Миљана Станића почињу знатно бољом одбраном. То су користили за повећање вођства из минута у минут. Играли су брзо и надахнуто у нападу. У 33.минуту са два гола у низу домаћи одлазе на плус два 13:11. Серијом 3:0 у 30.минуту Добојлије имају пет голова вишка 18:13. Текао је 45.минут када Слога новом серијом од три узастопна гола долази до највеће предности на утакмици 22:15. Утакмицу су мирно привели крају за побједу 28:23.
Најефикаснији у домаћем саставу био је одлични пивот Радомир Стојановић са 8 голова, по пет су постигли Станко Станковић, Бојан Тулендић и Душан Миличевић. Код гостију најефикаснији су били Едвин Џелиловић са 9 од тога седам са линије седам метара, те Бранко Карановић са пет постигнутих голова.