Невесињцима инфаркт завршница

11.11.2020. - Рукомет

У оквиру 7. кола прве М:тел рукометне лиге Републике Српске рукометаши „Херцеговине“ су у правом првенственом, и веома узбудљивом мечу, побједили лидера првенства Јединство из Брчког резултатом 31-30, полувријеме 16:10.

Од почетка меча играо се гол за гол, а у 12-ој минути Невесињци серијом од 4-0 иду на 8:4 и до полувремена рутински одржавају предност и на паузу одлазе са плус шест. И у наставку се играло гол за гол до 47. минута када са двије мини серије гости прилазе на два гола разлике. Минут прије краја голом Б.Пештића изједначују резултат на 30:30.

Међутим десетак секунди прије краја капитен Шаренац постиже погодак за коначних 31-30 и побједу „Херцеговине“.

Најефикаснији у редовима Херцеговине су били Драговић са 8, Ивановић са 7 и Шаренац са 6 голова.

„Треба напоменути да смо сем Авдаловића, без кога играмо цијелу сезону у овом мечу били без повријеђеног Бабића као и Бухе и Василија Ковача“, кажу у Херцеговини.

Код гостујуће екипе најефикаснији је био Богдан Пестић са 12 голова. У сљедећем колу екипа Херцеговине гостује код Котор вароши.