Лео мушки до финала (фото)

04.09.2021. - Рукомет

Рукометаши Леотара први су финалисти Купа Републике Српске. Требињски тим је у полуфиналном двобоју у Арени Градишка декласирао брчанско Јединство резултатом 34:25 (19:10).

Изабраници тренера Дарка Таврића су од самог старта показали Брчацима да немају шта да траже у овом дуелу и већ у првом полувремену су се одлијепили на двоцифрену разлику и практично ријешили питање проласка у финале мада је у посљедњем нападу Јединство смањило на „минус девет“.

У наставку је требињска без проблема одржавала разлику и више него заслужено стекла четврту прилику да се бори за трофеј против бољег из другог полуфиналног двобоја у којем се састају бањалучки Борац м:тел и Слога из Добоја.

Тај меч је окарактерисан као „финале прије финала“, али судећи по партијиЛеотара, никоме неће бити лако у недјељној утакмици коју ће директно преносити Радио-телевизија Републике Српске.

Најзаслужнији за супериоран пролазак Леотара у финале били су Ајдин Смаилбеговић са девет постигнутих голова и Александар Милојевић са поготком мање, док је голман Требињаца Веселин Савовић сакупио 17 одбрана.

„Одиграли смо једну добру, мушку утакмицу. Од самог старта смо приступили максимално озбиљно и самим тим смо контролисали утакмицу од прве минуте. Честитао бих и својим саиграчима на борбености и приступу који су приказали свих 60 минута. Сутра могу да гарантујем да ћемо сви дати све од себе да и ту баријеру прескочимо и да донесемо трофеј по први пут у Требиње“, каже голман леотара Веселин Савовић!