Искра прекинула Леову серију

19.12.2020. - Рукомет

Рукометаши Леотара поражени су вечерас у мечу четрнаестог кола Премијер лиге БиХ у Бугојну од екипе Искре резултатом 29:24. О овом сусрету, његовој и неизвјесности, најбоље говори податак да је у седмој минути сусрета резултат на семафору гласио 0:0. Након тога Искра креће много снажније и након низа успона и падова у игри обје екипе, на полувријеме се отишло при резултату 15:12 за домаћина. У другом полувремену, тачније у 48.ом минуту сусрета Леотар долази до преокрета и вођства од 21:20.

Ипак, Искра се враћа и остварује поприлично убједљиву побједу. У екипи Искре најефикаснији је био бивши играч Леотара Ражнатовић са 9 голова, Вокши је постигао 8 голова, а, такође бивши играч Леотара Јанковић 6 голова. У екипи Леотара најефикаснији је био Нинковић са 7 погодака, а Буква је постигао 5 голова. У слједећем колу, а то је посљедњи меч у календарској 2020. години за Леотар, у Требињу гостује екипа Босне из Високог.