Грачаница заслужено до бодова

14.10.2020. - Рукомет

Рукометаши „Леотара“ поражени су вечерас у Грачаници од домаће истоимене екипе резултатом 29-24, полувријеме 11-11 у утакмици 3. кола Премијер лиге Бих у рукомету.

Много бољу игру изабраници Дарка Таврића приказали су у првом полувремену када су, до посљедњег минута, сигурном и мирном игром били у предности.

Домаћини у другом полувремену у 39. минуту имају значајнију предност 16-13 али се требињски премијерлигаш не предаје и поново хвата прикључак. Ипак, „Грачаница“ је са серијом 8-2 остварила велику предност и заслужено остварује побједу од 29-24. Игра оба ривала је била обиљежена са великим осцилацијама и грчем у игри, али су се домаћини боље снашли и заслужено побиједили.

Добро смо отворили утакмицу, били бољи у првом полувремену, када смо требали водити два гола разлике. У другом полувремену смо много лошије одиграли, својим грешкама дозволили противнику да оде на пет голова разлике у 45 минути, што до краја нисмо могли да стигнемо. Поново нам се догодио пад у игри, уз неуједначен критеријум судија, и неколико контраверзних одлука пораз је, нажалост, био неизбјежан. Окрећемо се Дервенти која у суботу долази у нашу дворану гдје идемо на побједу и ниједан други резултат не долази у обзир“, каже за hercegsport.com капитен „Леотара“ Миломир Нинковић.