Десетковани Леотар поражен

12.05.2021. - Рукомет

Криваја је данас у Завидовићима у сусрету 28. кола Премијер лиге БиХ савладала екипу Леотара резултатом 30:26 , полувријеме 15:13.

Рукометаши Криваје су сусрет отворили серијом 3:0 и од старта меча су држали благу предност, а која је до краја полувремена варирала између једног и три гола предности.

Гости, који су играли без пар стандардних првотимаца,  су се држали у игри понајвише захваљујући Александар Милојевић који је био непогријешив са седам метара, те већем броју искључена на страни домаћина, а на полувријеме се отишло с водством Криваје од 15:13.

На старту другог полувремена слична слика. Једна чврста игра, а жеља за побједом је била присутна на обје стране.

Рукометаши Леотара се успијевају почетком другог дијела приближити на гол заостатка, али домаћи рукометаши су сачували концентрацију те уз неколико одбрана голмана Мухамеда Али Омеровића у тренуцима када се игра ломила доћи и до максималних пет голова предности на пет минута до краја.

Коначан резултат је био 30:26 у корист Криваје, а побједа од четири гола разлике је била важна за домаће обзиром да је требињска екипа у првом сусрету славила са три разлике, те би сада у случају истог броја бодова екипа Криваја на краје сезоне заузела бољу позицију због бољег међусобног омјера.

Велић са осам и Башић са шест постигнутих погодака били су најефикаснији у редовима Криваје. У редовима Леотара најефикаснији су били Милојевић са десет и Смајилбеговић са шест постигнутих погодака.

У сљедећем колу леотар је домаћин екипи Искре из Бугојна.