Данска првак свијета

31.01.2021. - Рукомет

Рукометна репрезентација Данске је одбранила титулу првака свијета побједом у данашњем финалу над Шведском резултатом 26:24.

У првом полувремену данашњег финала у Каиру обје екипе су се смјењивале у водству. Најприје је Данска имала у једном тренутку плус два (8:6), а потом и Шведска (12:10, 13:11). Но, на полувријеме се отишло при резултату 13:13.

У другом полувремену играло се гол за гол све до 47. минуте када Данци одлазе на плус два (22:20), а потом двије минуте касније и на плус три (23:20) што је био и кључни тренутак утакмице.

Неколико пута Шведска се враћала до минус два, но расположени голман Данске Ландин није дозволио да утакмица поново уђе у егал и Данска је на крају одбранила титулу првака свијета.

Данску су тријумфа носили Хансен са 6 и Нилсен са 5 голова, док је Ване на другој страни био најбољи стријелац са 5 постигнутих голова.

Данци су до титуле стигли на импресиван начин, са свим побједама на турниру. У првој групној фази пали су Бахреин (34:20), ДР Конго (39:19) и Аргентина (31:20), у другој Катар (32:23), Јапан (34:27) и Хрватска (38:26), а у полуфиналу Египат након пенала (39:38).

Данска је на овај начин одбранила титулу након што је 2019. године први пут постала првак свијета.

Треће мјесто и бронзану медаљу освојила је Шпанија која је данас побиједила Француску резултатом 35:29.

Изабран је и МВП и Ол стар тиме шампионата: МВП је очекивано Микел Хансен, Данска а Ол стар тим под позицијама: лијево крило Хампус Ване, Шведска, лијеви бек Микел Хансен, Данска, централни бек Џим Готфридсон, Шведска, десни бек Матиас Гидсел, Данска,
десно крило Феран Соле Сала, Шпанија, пивот Лудовик Фабрегас, Француска и голман Андреас Палицка, Шведска.