Bosni bodovi spasa

29.04.2022. - Рукомет

Rukometaši Bosne pobijedili su u Visokom ekipu Leotara rezultatom 27:24 (14:10) u okviru 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Utakmicu je golom otvorio Almir Osmanhodžić, da bi na drugoj strani ekspresno odgovorio Leotar preko Marka Parežanina, koji je bio raspoložen u uvodnim minutama meča, a vrlo brzo došao je do pet golova.

Igrao se 15. minut meča kada je golom Vladimira Tomića Leotar došao do najveće prednosti na današnjem meču (7:3), međutim domaći tim se probudio i ubrzo stigao do poravnanja, što je natjeralo Darka Tavrića da zatraži minutu odmora. U nastavku igralo se gol za gol, a pred kraj prvog poluvremena uslijedio je nalet Bosne i serija od 4:0, te se na odmor otišlo pri rezultatu 14:10.

U nastavku utakmice igralo se poprilično tvrdo na obje strane, a Bosna je održavala prednost sve do 49. minuta kada je Leotar uspio da dođe do izjednačenja 21:21. Imali su Trebinjci i napad za vođstvo, ali ponestalo je koncentracije, što su objeručke prihvatili domaći rukometaši koji su uspjeli ponovo doći do dva gola prednosti (23:21).

Ušlo se u neizvjesnu završnicu i tenzije su rasle kako je utakmica odmicala kraju. Gosti su se žalili na par sudijskih odluka i zbog toga je meč bio prekinut u par navrata, dok se sve stvari nisu razjasnile. Bolju igru u posljednjim minutama pokazala je ekipa Bosne koja je na kraju zasluženo slavila 27:24 i tako pobjedom dodatno prišla sredini tabele.

U narednoj utakmici Leotar će dočekati ekipu Maglaja.