Невесињци сјајни на Балканском првенству (фото)

06.09.2021. - Остало

Kик боксер Вележа Дејан Драговић освојио је златну медаљу на Првенству Балкана које је одржано у Скопљу. Трофејни невесињски спортиста наступао је у дисциплини кик лајт, категорија до 94 кг.

У полуфиналу је савладао македонског представника, а у финалу репрезентативца Турске.Вележови кик боксери, чланови државне репрезентације, Јана Ђерић и Никола Шаран, у лоу кику су заслужили  вицешампионске титуле. У финалу су поражени од репрезентативаца Србије.На Балканском првенству учествовало је 200 такмичара из шест држава. Kик боксер Kлуба борилачких вјештина Невесиње Новица Терзић освојио је сребрну медаљу на Првенству Балкана које је протеклог викенда одржано у Скопљу. Kао члан државне репрезентације Терзић је наступао у сениорској конкуренцији у дисциплини кик лајт, категорија до 79 кг. У полуфиналу је савладао македонског репрезентативца, а у финалу је поражен од турског представника.Највише медаља на овом такмичењу освојила је Србија – 56, док су БиХ припала 24 одличја.