Леотар и Башић други у РС

26.09.2021. - Остало

Додјелом медаља и пехара завршена је 6. трка ауто-слалом Требиње 2021. Побједник у екипном пласману је АКК „Магнум“ из Источног Сарајева са 60 бодова, а друго мјесто освојио је АМКК „Леотар“ са истим бројем бодова, док је треће мјесто освојио АМД „Лакташи“. У генералном пласману прво мјесто освојио је Давор Сикима из АКК „Магнум“ из Источног Сарајево, друго мјесто је освојио Вучко Башић, а трећи је Митар Недић – обојица чланови Леотара.

Требињци су у класи 1 освојили два прва мјеста и то Милош Лечић и Игор Милутиновић. У класи 4 домаћи такмичар Драго Пикула освојио је прво мјесто. У класи 5 другопласирани је био Жељко Петијевић, а трећепласирани Душан Ћаћић – чланови АМКК Леотар. У класи 6 треће мјесто освојио је Требињац Вељко Илијић. Домаћи такмичар Марко Атељевић био је најбољи у класи 7. У класи 8 доминирали су домаћи такмичари јер су сва три прва мјеста освојили они и то први је Вучко Башић, други Митар Недић, а трећи Стефан Милинић.

У групи „Серија куп Града“ другопласирани је Милан Шебек, а трећепласирани је Душан Киса из АКК Леотар.

У женској конкуренцији друго мјесто освојила је Далиборка Вучинић.

Ауто-слалом трку организовали су Ауто-мото и картинг клуб Леотар и Ауто-мото савез Републике Српске. Учествовало је око 50 такмичара из Републике Српске, Федерације БиХ, Хрватске, Србије и Црне Горе.