Драгица Драпић тријумфално држи врх

05.04.2021. - Остало

У  Бијељини је у организацији Карате савеза Републике Српске и Регионалног карате савеза одржано Сениорско првенство Српске у каратеу. Двострука свјетска и европска шампионка, најбоља спортисткиња Српске за 2010, карате мајстор 4. Дан Требињка Драгица Драпић у појединачној конкуренцији, у категорији преко 68 килограма,  освојила је златну медаљу и наслов првака Републике Српске.

На путу до златне медаље Драгица је имала 3 меча и у сва три је изашла као побједник. Без изгубљеног меча.

Драгица је у Бијељини имала перфектан скор, односно није изгубила нити један меч. У екипном дијелу такмичења Драгица је побједила у свих 5 борби, али њене клупске колегинице нису биле тако успјешне, па су екипно освојиле сребрену медаљу.

Драпићка је наступила за Карате клуб „Синђелић“ из Бањалуке. На Првенству које је квалификационо за предстојеће државно првенство учествовали су клубови из цијеле Републике Српске. У својој досадашњој богатој спортској каријери Драгица је наступала под три заставе, Србије, Републике Српске и Босне и Херцеговине.