Дјевојке поправиле викенд скор

11.04.2021. - Остало

Ако је јучерашњи дан био изразито неуспјешан за рукометаше и кошаркаше лош утисак поправиле су даме, рукометашице и кошаркашице које се данас биле успјешне.

Рукометашице Леотара оправдале су данас у Требињу улогу фаворита и више него убједљиво савладале Радник из Бијељине резултатом 31:19 у утакмици 13.кола Прве женске рукометне лиге РС. Играч утакмице је Драгана Боро која је са 12 голова била најбоља у побједничкој екипи, док је на другој страни Кристина Вукобрат постигла 6 голова.

Ово је шеста побједа Леотара у низу. У наредном колу Требињке путују у Бањалуку код екипе Борац 2.

Кошаркашице Леотара 03 убједљиво су савладале Рудар из Угљевика резултатом 112 – 43, по четвртинама 29:7, 24:11, 27:11и 32:14 у оквиру редовног првенственог кола. Кошаркашице из Угљевика које се налазе на зачељу табеле нису показале значајан отпор на овом гостовању. Требињке су за врло кратко вријеме дошле до велике предности и утакмица почиње да губи на интензитету. Поигравале су се наше кошаркашице са гошћама, па је умјесто свих осталих дилема остала само она – с којом ће разликом бити окончан овај дуел.

Након мало веће паузе и неиграња у првенству, Леотару је ово био лагани тренинг, а све кошаркашице су забиљежиле солидну минутажу. Лак посао са клупе имала је вечерас замјеник тренера Драгана Лугоња.

Убједљиво најбоља је била Марија Кешељевић са трипл дабл учинком 18 поена, 10 скокова и 17 асистенција и коефицијентом успјешности 47. Малене у уторак 13. априла у Требињу играју заосталу утакмицу против РМУ Бановићи. Меч је на програм у 17 часова.