Пораз Вележа у Братунцу

Аутор: b.m
01.10.2022. - Одбојка

Одбојкашице Вележа су данас гостовале у Братунцу гдје су против истоименог домаћег клуба одиграле меч 2.кола Прве лиге. Невесињске одбојкасице   поражене су резултатом 3:1 у сетовима од данас веома расположене домаће екипе.. Вележ је врло лоше ушао у ову утакмицу упадајући у контраритам гдје им у прва два сета ништа није полазило за руком. Игра је била безидејна са великим проблемима у свим одбојкашким сегментима. С друге стране мреже био је мотивисани надахнут и квалитетан противник жељан да стигне до првих бодова у прволигашком друштву пред својом публиком.

Убрзо је било увјерљивих 2:0 у сетовима за домаћи тим. Као и у претходном колу против Љубиња одбојкасице Вележа се буде у трећем сету који добијају са 25:23 враћајући неизвјесност. Четврти сет је протекао у неизвјесној борби гдје је  гостујући тим имао водство али у финишу није имао психолошке снаге за потпуни преокрет. У кључним тренуцима Невесињке су направиле неколико грешака у сервису и пријему што их је коштало пораза. У наредном колу у Невесиње долази екипа Црвене Звијезде из Обудовца која је прошле сезоне играла Премиер лигу БиХ.