Пораз Невесињки у Бијељини

12.12.2021. - Одбојка

Одбојкашице Вележа поразом су окончале јесењи дио сезоне у Првој лиги РС. На гостовању у Бијељини Невесињке су изгубиле од домаћег Либера резултатом 3:0 (26:24, 25:17, 26:24) и зимску паузу провешће на шестој позицији првенствене табеле са 17 освојених бодова. Иако је пораз резултатски убједљив на терену је вођена изједначена и неизвјесна борба, посебно у првом и трећем сету.

У првој дионици меча Вележ је пропустио чак пет сет лопти и то је оставило трага на младом невесињском тиму у наставку утакмице. Прилика се појавила и у трећем сету, али су опет срећније биле домаће одбојкашице.

Невесињке су први дио сезоне завршиле са бодовним салдом изнад плана, али је ипак утисак да су са мало више спортске среће могле бити и боље пласиране. Јесењи шампион је Инова која је у градском дербију надиграла Борац. Управо ће нови лидер бити гост у Невесињу на отварању прољећног дијкела сезоне 5. фебруара.