Златни бодови у Мркоњић граду ФОТО

19.03.2023. - Кошарка

Леотар је у оквиру 18. кола Лиге БиХ као гост након продужетка савладао Младост са 81:76. Код побједника, најефикаснији је био Лука Анђушић са 19 поена, док је на другој страни предњачио Никола Станојевић са 18.

Требињци су сада на половичном учинку, док је тим из Мркоњић Града на омјеру од три тријумфа и 15 пораза.

Младост је добила прву четвртину са 19:15, но Леотар је потом заиграо много боље. Гости су у другом кварталу противнику дозволили само седам постигнутих поена, наспрам њихових 20, па се на велики одмор отишло са 35:26.

Трећа дионица је била нешто ефикаснија, а Младост се вратила у жељени ритам. Мркоњићани су у четвртој четвртини дошли до изједначења, а затим и до преокрета, но Требињци су се вратили и отишло се у продужетак.

У додатних пет минута, гости су се боље снашли и коначан резултат је гласио 81:76 у њихову корист.

У наредном колу, Младост ће играти против Славије у Источном Сарајеву, а Леотар на свом паркету дочекује Промо.