Србија у полуфиналу!

24.06.2021. - Кошарка

Селекторка женске кошаркашке репрезентације Србије Марина Маљковић рекла је вечерас да су њене играчице у утакмици против Шпаније показале како се бори за своју земљу и истакла да национани тим иде по медаљу на Европском првенству.

– Победили смо огромну Шпанију, велику екипу, која игра сјајну кошарку. По интензитету сви пореде њихово трчање са мушкарцима. Стварно смо успели да победимо огромну екипу на њиховом терену. И то у Валенсији, у граду где је Шпанија – Шпанија – рекла је Маљковић, преноси Кошаркашки савез Србије.

Кошаркашице Србије победиле су Шпанију у Валенсији после продужетка са 71:64 и пласирале се у полуфинале Европског првенства.

– Честитам свим својим кошаркашицама. Од прве до дванаесте, јер је невероватно колико су све показале да су тим и колико су допринеле овој победи. Не можете то ни да замислите. Све играчице са клупе, које су улазиле минут или два, плакале су. То је била та наша снага.

Она је, такође, честитала свима на „менталној и физичкој снази на овој утакмици“.

– Видели сте колико смо морали да стиснемо зубе, у неколико ситуација. То је много тешко. Било је много тешко превазићи све то. Превазићи такав стрес и ја им од свег срца честитам. Показале су како се бори за своју земљу, управо у тим ситуацијама.

Србија ће се за пласман у финале борити против Белгије. Тај меч је на програму у суботу.

– Довољно смо мудри да знамо да ништа нисмо урадили. Да је ово била велика утакмица у нашим каријерама. Дефинитивно. О њој ће се пуно причати, годинама. Драго ми је због девојака – рекла је Маљковић.

– Знамо за шта смо дошли и шта је наш циљ. Идемо на медаљу. У полуфиналу нас чека Белгија, још једна велика екипа – закључила је она.

Тачку на сјајан меч са Шпанијом ставила је Невена Јовановић тројком десет секунди пре краја продужетка.

– То је оно што нас краси. Увек искочи неко други. Није једна, није друга, него све. Све знамо шта да очекујемо и шта да радимо када уђемо на терен. Сада се исплатила сва та борба, све муке… – рекла је Јовановић.

Судије су у финишу регуларних 40 минута досудиле два слободна бацања за домаћу селекцију иако Шпанија није упутила шут, већ је фаул био на земљи.

– Било ми је много тешко када су досудили та два пенала на крају 40. минута. Помислила сам – Да ли је могуће. Немојте то да радите, пустите нас да играмо кошарку. Ако су боље, нека нас победе – рекла је Јовановић.

– Али, нису боље. Увек кажем – има Бога. Вратило се. Нећу да кажем да смо им наплатили за све оне поразе, али, баш ми је драго да смо коначно победиле Шпанију – закључила је Невена Јовановић.