Широки убједљив

13.01.2021. - Кошарка

Кошаркаши Широког побиједили су вечерас, у херцеговачком дербију, екипу Леотара резултатом 101:78 , по четвртинама 17:20, 32:15, 31:17 и 21:26 у утакмици 15.кола Лиге БиХ.

Гости су боље отворили утакмицу, али Широки у другој четвртини преузима ствари у своје руке и контролише утакмицу до самога краја.

Најефикаснији у редовима Широког били су Рашон Дејвис с 24 поена, а пратили су га Дарио Дрежњак са 18 и Ловро Буљевић с 15 поена. Најбољи у редовима Леотара били су Стефан Мијовић с 15 и Ђорђије Нинковић с 10 поена.

У сљедећем колу Леотар је слободан а након тога га очекује гостовање у Доњем вакуфу код екипе Прома. Може се рећи да пауза за Леотар долази у правом тренутку након два пораза, у Требињу од Спарса и вечерас од Широког.