Одлична партија Јокића,Денвер изгубио од Бруклина

Аутор: Моцартспорт
13.01.2021. - Кошарка

Страшан меч се синоћ одиграо у Берклејс центру у Бруклину, Денвер је разбио Нетсе у првом полувремену, али је одиграо катастрофалну трећу четвртину, што га је и коштало тријумфа. Показали су пулени Мајка Мелоуна знаке живота финишу, чак су и преокренули резултат, али је домаћин предвођен Кевином Дурентом био фокусиранији у самој завршници па је уписао шести тријумф у сезони (122:116).

Никола Јокић је одиграо још један сјајан меч, али је овога пута одбрана Денвера потпуно заказала. Не само да су Нагетси примили 36 поена у трећем кварталу, већ су и у одлучујућим тренуцима поклекли пред Дурентом и вечерас веома расположеним Брусом Брауном. Српски кошаркаш је уписао нови дабл-дабл (23 поена и 11 скокова), али му је мало недостајало за невероватан квадрипл-дабл. Поред седам ухваћених скокова, успео је и да украде седам лопти противнику. Није још једно МВП издање српског центра било довољно саставу из Колорада за тријумф.

Предвођени расположеним Јокићем кошаркаши Денвера стигли су до вишка од осам поена пред први одмор, у истом ритму наставили су у другом кварталу, интересантно је да су прве две деонице решене идентичним резултататом – 27:35. А онда, трећа четвртина о којој ће Мајк Мелоун сасвим сигурно дуго причати својим изабраницима. Рапсодија Нетса који серијом 27:4 долазе до потпуног преокрета и вишка од седам поена. У последња два минута треће четвртине Денвер успева да се тргне и да преко Дозира и Мориса стигле до поравнања (90:90).

Иако су домаћи кошаркаши нешто боље отворили одлучујући квартал, после три везане тројке Вила Бартона и потом поена Мориса и Марија, Денвер стиже до преокрета. Посе двојке Јокића на уласку у последња два минута имали су предност, а онда је уследила серија Бруклина. Четири поена је везао Браун, а онда Дурент још шест и све је било јасно и Берклејс центру.

Јокића је пратио Бартон са 22 поена, Џамал Мари је додао 17, Морис је убацио 14 са клупе. У победничком саставу блистао је Кевин Дурент, 34 поена и 13 асистенција, само скок недостајао му је за трипл-дабл. Лаверт је такође био одличан са 20 поена, а кључна је била рола Бруса Брауна, који је меч завршио са 16 поена, али је погађао у јако битним тренуцима. Пола коша мање додао је Џо Херис, један од најзаслужнијих за велику серију средином треће четвртине.