„Малене“ рутински са Фениксом

03.03.2023. - Кошарка

У 16. колу Првенства БиХ у Бањалуци је ЖКК „Феникс“ поражен од ЖКК „Леотар 03“ 59:105 (25:25, 8:29, 12:24, 14:27). Ово је седма побједа Требињки које се налазе на шестом мјесту на табели. Резултат је био неизвјестан само у првој четвртини која је завршена 25:25. У овој четвртини домаћин је водио 11:9 и 11:10 у трећем минуту утакмице и била су четири изједначења, а гошће су нон-стоп водиле. Током друге четвртине екипа Леотара 03 је заиграла далеко боље тако да је у 15. минуту било 30:41, а на полувријеме се отишло са резултатом 33:54.Трећи период Требињке су добиле са 12 кошева разлике и у посљедњих десет минута ушло се са 45:78. Малене су четврту четвртину добиле са 13 кошева разлике тако да је коначан резултат био 59:105.Код домаћина најбоље су биле Рађеновић са 24 и Павловић са 13 кошева, а код побједника феноменална Милаковић која је имала дабл-дабл учинак од 31 коша и 24 скока, 9 асистенција (недостајала јој је још једна асистенција за трипл дабл), пет украдених лопти уз шут за два поена од 76% (13-17), а слободна бацања 5-6 и индекс 62.У наредном колу у Требиње долази ЖКК „Челик“ из Зенице.