Леотару српски дерби

03.01.2021. - Кошарка

Након велике борбе, низа преокрета али и правог малог спортско-психолошког рата у посљедњој четвртини, кошаркаши Леотара су побиједили вечерас у Требињу екипу Борца у утакмици посљедњег кола јесењег дијела шампионата.
И коначан резултат потврђује горе наведено.

Да којим случајем Божу Ђурасовић није успјешно изблокирао американца Шајна ушло би се сигурно у продужетак овако, требињцима је припала заслужена побједа резултатом 83:81, по четвртинама 20:27, 28:32, 25:9, 10:13.
Борац је одлично почео а Леотар силовитом трећом четвртином преокренуо и након, обостраних грешака у посљедњем периоду, ипак заслужено отварио побједу. Неправедно би било у побјеничкој екипи издвојити било кога, сви су имали и успона и падова, али ефикасни Мијовић, са 20 поена, од тога готово сви у другом полувремену, био је најпрецизнији.
Код Борца који је, несхватљивим падом у трећој четвртини себи направио велики проблем и увео меч у неизвјесну завршницу, најефикаснији је био Јанковић са 24 поена. Храбрији, упорнији и мудрији Леотар је заслужено побиједио.
У наредном колу Леотар ће имати нови, велики испит, у Требињу гостују сарајевски Спарси, члан друге АБА лиге.