Лео рутински преко Братунца

Аутор: Р.МИ. Фото: Миљан Ратковић Локопортал
20.03.2021. - Кошарка

У оквиру 22. кола Лиге БиХ, Леотар је вечерас на свом терену савладао Братунац са 93:63 по четвртинама 22:20, 27:9, 27:10, 17:24.

Прва дионица је протекла у доста изједначеној борби, а Требињци су на прву паузу отишли са два поена разлике 22:20. Домаћини су се затим потпуно разиграли у наставку, „зaтегли“ одбрану, Немања Милидраговић је био доста расположен у нападу, а Братунчани нису успијевали ухватити прави ритам и након 20 минута игре је било 49:29.

И један и други тренер су одлучили да дају минутажу млађим играчима, који у ранијем дијелу сезоне нису добијали превише прилике. Трећа четвртина је такође протекла у много бољој игри Леотара, изабраницима Огњена Радића је припала четврта, а коначан исход је гласио 93:63. Гости су на овом мечу били ослабљени неиграњем три играча из прве петорке, Марка Рикала, Александра Живојина Даниловића и Дејана Ћупа.

Код побједника, најефикаснији је био Стефан Мијовић са 21 поеном, док се на другој страни истакао Никола Тадић са 18. Ово је био 12. тријумф из 20 мечева за тим кога са клупе предводи Миро Вукоје, а њихов данашњи противник је забиљежио 12. пораз из такође 20 одиграних сусрета. У сљедећем колу Леотар гостује у Мостару гдје ће се састати са екипом Зрињског.