Кошаркаши на правој стази

18.09.2021. - Кошарка

У утакмици, која је само на папиру имала предзнак пријатељска, вечерас су кошаркаши Леотара побиједили екипу Сутјеске из Никшића резултатом 68:59, по четвртинама 17:12, 20:11, 14;17 и 17;19.

Била је то права мушка, тврда, чврста утакмица, понекад и са варницама, али свакако итекако добра проба и за једне и за друге тимове.

Статистички гледано комшијски дуел изгледао је овако:

Судије:Поробић, Комар и Мишељић
Леотар: Шакотић 6, Раичевић, Алексић 4, Б.Ђурасовић 8, Миљеновић, Н-Ђурасовић 21, Марић 2, Милидраговић, Милановић, Јефтић 2, Дамјановић 4м, Кртинић 14, Нинковић 5

Сутјеска: Тончић 2, Горановић 2, Војиновић 4, Варајић 4, Миловић 3, Мијатовић, Вујошевић 5, Ћалић 1, Вуковић 8, Бојић, Вујадиновић, Томашевић 6, Спасојевић 12, Копривица 7

Овај дуел, са противником из АБА 2 лиге показао је да је нови тренер Леотара, Ичелић на добром путу да оформи респектабилну, и у кошаркашком смислу „ратничку“ екипу коју краси велика енергија. Леотар је, предност стечену у првом полувремену, чврсто држао доком цијеле утакмице, не дозволивши екипи коју са клупе предводиу Велимир Гашић ни да се резултатски приближи.