Ивановић скренуо ваљак

16.01.2021. - Кошарка

Партизан после пораза од Будућности има само теоретске шансе да се пласира у плеј-оф АБА лиге. Плави су у Мораћи показали Парном ваљку све минусе, иако је тим Саше Филиповског у успону форме, чак уопште није лоше ни одиграо овај дуел. Ипак, то није било довољно за расположене Плаве вечерас – 80:72. Посебно не за расположеног Николу Ивановића. Тројком је ставио тачку на утакмицу и завршио исту са 25 поена, три асистенције и индексом корисности 29.

Може се рећи да су црно-бели вечерас показали више храбрости и борбе него на многим мечевима ове сезоне.Исто тако, деловало је да Плави имају ширу ротацију, богатији избор, више играча који могу да донесу поене, па је то направило разлику и тас је превагнуо на страну екипе коју са клупе предводи Петар Мијовић.

Меч се ломио у последњој деоници када је Ивановић дао важне поене на старту четвртине, па су Плави имали девет поена предности у последња четири минута.