Храбри Леотар поклекао у наставку

29.04.2021. - Кошарка

Кошаркаши Игокее савладали су екипу Леотара резултатом 89:65 (15:21, 21:25, 31:7, 22:12) у оквиру Лиге 6 Босне и Херцеговине.

Утакмицу је сјајно отворио Стефан Мијовић који је Леотару донио уводних +10 са својих седам везаних поена (15:5). Кошевима са линије за слободна бацања Далибора Илића Игокеа је направила серију од шест везаних поена (15:11). Дарко Талић је затворио прву четвртину са прецизним поготком изван линије 6,75м (21:15).

Наставили су гости у истом ритму и у другом кварталу и након полагања Боже Ђурасовића било је 25:15. Новим поенима Ђурасовића Леотар је направио највећу предност на овој утакмици од +12 (31:19). Един Атић погодио је уз фаул и приближио домаћина на само пет поена заостатка, да би до краја четвртине гости сјајном игром поново дошли до двоцифрене предности (46:36).

Трећа четвртина донијела је буђење кошаркаша Игокее који су направили невјероватно серију од 18:0 и тако најавили побједу након само четири минуте игре у наставку. Кош гостију су редом затрпавали Дарко Талић, Џеки Кармајкл и Далибор Илић (54:46). Два минута прије краја ове дионице са линије за слободна бацања прецизан је био Никола Ђурасовић, да би коначан резултат ове четвртине поставио Ентони Клемонс прецизним шутем за три поена (67:53).

Посљедња четвртина почела је кошевима Николе Јовановића (69:53). Максималних +26 на овој утакмицу за изабранике Драгана Бајића било је у два наврата. Прво након успјешно изведених слободних бацања Стефана Симанића (86:60), а онда и након полагања Стефана Фундића (89:63). Коначан резултат ове утакмице био је 89:65.

Најефикаснији на овом мечу био је Далибор Илић са 17 поена док је Ентони Клемонс додао 15.

У наредној утакмици Игокеа дочекује екипу Борца, док Леотар иде у госте у Сарајево екипи Спарса.