Браво црно бели

18.11.2022. - Кошарка

Није било лако, али било је успешно. Партизан је пред препуном Ареном срушио Макаби – 96:88 (22:26, 27:24, 20:18, 27:20).

Клуб из Тел Авива дочекала је препуна Арена, уз до сада невиђену кореографију. Ипак, није се Макаби уплашио, напротив. Вејд Болдвин и Алекс Појтрес су пунили кош црно-белих, а на страни сроског тима одговарали су Данте Егзам и повратник у екипу после повреде Ален Смаилагић.

После чак 99 поена у првих 20 минута, ушло се у наставак. Слична слика виђена је у трећој четвртини, а пред завршних 10 минута, Партизан је имао поен вишка, после два погођена пенала Матијаса Лесора – 69:68.

Одлучујућу четвртину тројкама су отворили Јам Мадар и Кевин Пантер, његовом првом из петог покушаја за сасвим опипљивих 75:68. Одговорио је Бонзи Колсон с пет узастопних поена, али су одговорили сјајни Егзам, Пантер и под кошем разгоропађени Лесор. Силним скоковима у нападу успевао је да одбије сваки налет гостију.

Све је било јасно када је Француз, баш после скока у нападу погодио за 92:82, 1.16 минута пре краја.