Борац бољи-Леотар више него добар

28.04.2021. - Кошарка

У првом колу Лиге 6, Борац је код куће, вечерас, побиједио Леотар са 92:86 (25:23, 27:22, 16:14, 24:27).

На самом почетку се играло доста брзо са обје стране. Леотар је промашио два зицера, што је Борац искористио и ушао у бољу серију, те послије три минута преко Срђана Кочића повео са 12:4. Ипак, Никола Ђурасовић је са својих осам узастопних поена вратио госте у игру, а у наставку се играло доста изједначено и на прву паузу се отишло при резултату 25:23 за “Црвено-плаве”, пошто је Срђан Дамјановић у посљедњим тренуцима првог периода погодио тројку од таблу за “Лео”.

Требињци су и у другом кварталу промашивали из отворених позиција, а Бањалучани су поенима Ђорђа Симеуновића након три минута дошли до +9 (37:28). Никола Шућов, Ђорђије Нинковић и Стефан Мијовић су смањили заостатак свог тима на -5 (39:34), али Борац је био константнији у нападу, Драшко Кнежевић је повезао два успјешна шута ван линије 6,75м и након 20 минута игре, на семафору је стајало 52:45 у корист домаћина.

Након што је први минут треће дионице протекао без поена, Божо Ђурасовић је смањио на 52:48. И једни и други су наставили у доста слабијем офанзивном ритму, играло се нервозно, а Борац је први пронашао излаз из црне серије. Након неколико одличних реакција у одбрани, изабраници Драгана Николића су претворили брзу транзицију у лаке поене и на два минута до краја периода реализацијом Симеуновића дошли до двоцифрене предности (63:52).

Божо Ђурасовић је тројком смањио на 62:54, испратио га је Шућов, али домаћини су одбили налет противника и у одлучујућу четвртину су ушли са +9 (68:59).

Нинковић и Шућов су отворили финалну дионицу са четири поена за Леотар, а њихову мини-серију је прекинуо Немања Рељић. Нинковић је нешто касније погодио за три, а Рељић је са пенала довео Борац на +6 (72:66) на седам минута до краја. Дејвис и Рељић су били прецизни за 76:66 и чинило се да је моментум у потпуности на страни домаћина, међутим екипа коју са клупе предводи Миро Вукоје је преко поена уз фаул Мијовића (80:73) поново запријетила да ухвати прикључак.

Џонатан Дејвис је вратио двоцифрену предност свом тиму (83:73), Давид Миладиновић је смањио на 83:75, а потом је Никола Ђурасовић сјајном тројком уз фаул довео госте на само -4 (83:79). Ипак, на другој страни је Никола Танасковић повезао три поена, а ван линије 6,75м је прецизан био Симеуновић и Требињци се више нису успјели вратити, а коначан резултат је гласио 92:86.

Најефикаснији у побједничком тиму били су Ђорђе Симеуновић са 17 поена и 14 скокова. Драшко Кнежевић је додао 13. Танасковић је уградио дабл-дабл од 11 поена и 10 скокова, док су двоцифрени били и Срђан Кочић (10), Џонатан Дејвис (11) и Немања Рељић (10). Код Леотара се истакао Никола Ђурасовић са 17 поена, а два мање је додао Стефан Мијовић.