Бодови се пишу

Аутор: Васо Љубенко / Спорт ДЦ
23.01.2022. - Кошарка
  1. Постоје, у новинарском сленгу, утакмице које се описују сљедећим ријечима…Бодови се рачунају а све остало се заборавља.
    Управо тим ријечима може се описати дуел између Леотара и Прома одиграна у оквиру 12.кола Лиге БиХ у кошарци. Резултат у корист Леотара 82:80, по четвртинама 23:19, 19:22, 21:22, 19:17 показује да се играла уједначена кошарка са обје стране. Требињци су одично почели и готово пет уводних минута утакмице нису гостима дозволили да се упишу у стријелце. То није деморалисало изабранике Слободана Нинића и били су током цијелог меча равноправан ривал, једноставно Леотару нису дозволили да створи осјетнију предност.
    Главно оружје Требињаца, шут за три поена вечерас их није служио, свега 4 тројке од 20 шутева. Kод требињске екипе похвале заслужују Шакотић са 23 и Јефтић са 17 поена.
    У редовима Прома четворица кошаркаша суи мала двоцифрен кошгетерски учинак, Илић 18, Сертовић 16, американац Гетлинг 12 и Мулаомеровић 11 поена.Овом побједм Леотар се по успјешности изравнао на врху са Борцем и Спарсима који су вечерас побиједили Бањалучане с тим да изабраници Марка Ичелића имају заосталу утакмицу са Зрињским у Мостару.
    У сљедећем колу Леотар гостује Слободи у Тузли која је у овом колу као гост побиједила Широки.