„Жељу“ заслужено бодови

Аутор: меридианспорт Фото: фк Жељезничар Сарајево
26.09.2021. - Фудбал

Жељезничар је у оквиру 11. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине савладао Леотар на “Грбавици” резултатом 1:0.

Имали су домаћи иницијативу од прве минуте, па Леотар практично десет минута није успио успоставити неколико пасова на својој или противничкој половини. Ипак, Жељезничар је до прве шансе чекао 11 минута. Тада је Бруно Здунић могао довести “Плаве” у предност, али је у ситауцији један на један са голманом Леотара Ристо Перишић изашао као побједник.

Леотар је припријетио у 21. минути када је лопта стигла на другу стативу до Асима Зеца, а бивши фудбалер Жељезничара је био изблокиран и лопта је отишла у корнер. Три минуте касније могло је бити опасно по госте, Ведад Субашић је упутио приземан центаршут у петерац, а Лука Јуричић био прекратак да лопту смјести у мрежу.

Жељезничар је сјајну шансу имао у 38. минути када је центаршут Субашића Здунић спустио до Петра Боје, који је са пет метара пребацио Перишића, али и оквир гола гостију.

Бољу игру и иницијативу Жељезничар је крунисао у 44. минути. Прво је блокиран Здунић, да би се потом лопта одбила до Недима Мекића који је из велике удаљености испалио пројектил, лопта је погодила стативу, а потом се од леђа Перишића одбила у мрежу Леотара.

У другом полувремену доста мање прилика и узбуђења. Отварање наставка припало је Леотару који је имао лопту у свом посједу, али нису “Тигрови” били опасни испред гола Жељезничара.

Жељезничар је могао повећати предност у 55. минути када су домаћи одиграли брз контранапад, Здунић је изашао испред Перишића, гађао супротан угао, али поред гола.

Велика шанса за домаће била је у 77. минути када је Бојо изашао сам испред Перишића, но тада је голман Леотара заставио везног играча “Плавих“. Три минуте касније “Жељо” је повећао предност, али се Хамза Гасал нашао у недозвољеној позицији, па је гол поништен, а на семафору до краја меча остало 1:0 за Жељезничар.

Пред „Леотаром“ је серија значајних утакмица, три меча на свом терену. Најприје „Радник“ из Бијељине, ривал у борби за опстанак, „Борац“ из Бањалуке актуелни шампион БиХ и након Бањалучана ривал из врха табеле „Слобода“ из Тузле.