Заиста је из камена нико

10.04.2021. - Фудбал

Фудбалски клуб Леотар побиједио је данас у Приједору Рудар резултатом 3:2 у 22. колу Прве лиге Републике Српске.

Сјајан је био дерби у Приједору у којем је лидер на табели Рудар дочекао другопласирани Леотар и изгубио, тако да су сада Требињци пришли на пет бодова заостатка.

Бањалучки Жељезничар наставио је са одличним партијама, побиједивши зворничку Дрину са убједљивих 6:2, поразе су доживјели идентичним резултатом захуктала Модрича у Фочи од Сутјеске и Звијезда 09 у Источном Сарајеву 0:1, Борац из Козарске Дубице је славио у Добоју против Слоге са 3:2, Слобода и Текстилац су подијелили бодове у Новом Граду, док је Подриње у Јањи поражено од Љубића са 3:0.

Ипак, дан је обиљежио велики дерби у Приједору, који је на крају послије одличног фудбала припао Херцеговцима са 3:2, који су се тако примакли на пет бодова заостатка за лидером, али и задржали ореол непобједивости овог прољећа.

Повео је Леотар голом Драго Максимовића већ у 15. минуту, најавивши одличну утакмицу, што је потврђено само шест минута касније када је Рудар изједначио поготком Демира Јакуповића.

Предност на страну Требињаца враћа млади Еманулах Блажевић у 43. минуту утакмице, да би исти играч већ у петом минуту другог полувремена повисио на 3:1.

Све што је Рудар успио до краја то је да ублажи пораз голом искусног Славена Стјепановића у 61. минуту. Иако су имали пола часа до краја, Приједорчани нису успјели да избјегну пораз, узму барем бод и задрже велику предност.

„Рудар Приједор је сигурно главни кандидат за улазак у Премијер лигу БиХ, тако да је ово сигурно наша највећа побједа у првенству. Срећан сам данас. Утакмица је била одлична, гледаоци су могли да виде квалитетан фудбал у Републици Српској, много голова, шанси и јаког ритма. Честитао бих својим момцима на труду и залагању, без обзира што смо одиграли седму утакмицу у 21 дан. Путујемо, трошимо се, али момцима свака част“, изјавио је Ћурић по завршетку утакмице у Приједору.

Иако је циљ Леотара ове сезоне био што бољи пласман у м:тел Првој лиги РС, сјајни наступи у другом дијелу сезоне приближили су их и првој позицији, која гарантује промоцију у виши ранг. Ипак, предност Приједорчана и даље је поприлично велика, али пет бодова сигурно није недостижно.

„Чврсто стојимо на земљи и то момци знају. Идемо од утакмице до утакмице, да играмо што боље и пружимо свој максимум. Наравно да ми је мило што смо пришли Рудар Приједору на пет бодова заостатка, сигурно ће и лига бити занимљивија, а ми ћемо, ако нам се укаже шанса, знати да је искористимо. Има још доста да се игра, а ми ћемо сигурно настојати да одиграмо што боље до краја“, закључио је тренер Леотара Олег Ћурић.

Лијепу шансу да настави позитивну серију његов тим имаће наредног викенда на „Полица

ма“, гдје стиже Слобода, која је у веома лошем низу. На посљедњих шест мечева, тим из Новог Града освојио је само два бода.