Вележ прати Романију

15.05.2023. - Фудбал

Фудбалери Вележа по други пут ове сезоне били су бољи од комшија из Гацка. Невесињци су  на Градском стадиону славили са 2:0 и задржали корак за водећом Романијом.

Херцеговачки дерби одигран по кишном времену био је отворен и динамичан, а ријешен је погоцима Драшковића. Брзоноги нападач домаћих је већ у 8. минуту у свом стилу побјегао чуварима, обишао голмана и затресао мрежу. Само два минута касније опет је сам избио пред голмана Миљанића, али овог пута није било реализације.

Код другог гола акција је кренула из аута. Шаренац се лијепо примио лопту уз корнер линију и у шеснаестерцу пронашао Драшковића који је пласирао лопту у десни угао гола.

И Младост је имала неколико солидних покушаја, али је Зуровац данас био сигуран.

До краја првенства остала су још четири кола у којима Вележ гостује у Сребреници и Рогатици, а дочекује Власеницу и Илићку. Водећа Романија има тежи распоред пошто гостује у Чајничу и Билећи, а очекује је и окршај са трећепласираним Јединством.