Вележ на корак од тријумфа-Гачани рутински

12.09.2021. - Фудбал

У 5. колу Друге лиге Републике Српске-Исток фудбалери Вележа одиграли су јуче у Вишеграду са Дрином неријешено 2:2. Било је много узбуђења, лијепих голова и пропуштених прилика, а на крају су бодом задовољнији били домаћини.

Невесињци су играли нападачки и преко млађаног Продановића и брзоногог Драшковића стекли су вођство од 2:0. Двадесетак минута прије краја домаћи смањују голом Шимшића и од тада до посљедњег судијског звиждука на терену је виђено много узбуђења. Вуковић и Драшковић погађају оквир гола, а домаћи у 89. минуту маказицама Секулића стижу до изједначења. У судијској надокнади времена Вуковић се на убацивање Пантића поново нашао у изгледној прилици, а потом и домаћи пропуштају колосалну шансу.

Остало је 2:2 за шесто мјесто Вележа на првенственој табели. У наредном колу у Невесиње стиже Гласинац.

И други херцеговачки лигаш јуче је био успјешан. Екипа Младости је у Гацку са убједљивих 3:0 побиједила Губер из Сребренице. Рутински, головима Горановића у 10. минуту из пенала те Пушаре у 33. и 53. Гачани су остварили вриједан тријумф. У сљедећем колу Младост гостује код фамоса у источној Илиџи.

Након 5 одиграних кола Вележ је шести са седам бодова а Младост девета са шест бодова.