Утакмица против Жељезничара завршена без голова

Аутор: meridiansport
13.03.2022. - Фудбал

Фудбалери Леотара и Жељезничара су у оквиру 22. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине на ”Полицама” подијелили бодове, пошто је утакмица завршена без голова 0:0.

Оно што је утицало на врло неефикасну утакмицу било је изузетно лоше стање терена, те обје екипе никако нису успјевале да развију акције на прави начин, а видјели смо свега неколико озбиљнијих прилика за гол.

Леотар је већ на самом почетку имао добру шансу, када је Миљан Говедарица након једног контранапада побјегао Едину Цоцалићу и шутирао, али лопта отишла поред гола. Већ у наредном минуту је и Жељезничар запријетио преко Армина Хоџића, који се лијепо снашао у шеснаестерцу, али је и његов шут завршио поред гола.

Наставак утакмице није донио већа узбуђења, а онда онда је у самом финишу првог полувремена Жељезничар имао и највећу прилику да стигне до гола. Седад Субашић је одлично шутирао главом под пречку, али је сјајне рефлексе показао Душан Пулетић и на велику паузу се отишло резултатом 0:0.

Голман домаће екипе је био изузетно расположен и на почетку другог полувремена, када је у два наврата бранио шутеве Самира Бекрића из одличних позиција.

Након тога је поново услиједила игра без већих узбуђења све до 76. минута, када се штопер ”Плавих” Един Цоцалић нашао у великој шанси. Он је био највиши накод прекида, али је његов ударац отишао тик изнад гола.

Десетак минута касније је Жељезничар поново запријетио, али је шут Недима Мекића завршио поред стативе. Мреже оба гола су мировале и до истека 90. минута, те је меч завршен резултатом 0:0.

Жељезничар се тренутно налази на петој позицији, пошто су са овим бодом престигли Широки Бријег. Позиција Леотара на табели се није промијенила, па они и даље заузимају 10. мјесто, са идентичним бројем бодова као и екипа Посушја.