Требињци запажени у репрезентативним селекцијама

22.09.2021. - Фудбал

Женска „А“ репрезентација Босне и Херцеговине ремизирала је данас 2:2 у гостима против селекције Малте у сусрету другог кола групе Е квалификација за Свјетско првенство 2023.

Изабранице Самире Хурем су већим дијелом утакмице имале теренску иницијативу, али нису успјеле да дођу до првог тријумфа у овим квалификацијама

Офанзивна игра  БиХ на почетку меча исплатила се већ у 6 минуту  кад, након центаршута Амеле Кршо, капитен, наша Требињка,  Милена Николић лопту шаље у мрежу. На 2:0 повисила је Маја Јелчић у 33 минуту на асистенцију Дајане Спасојевић.

Наша селекција је створила више шанси и у другом полувремену, али је домаћи састав постизао голове. Мариа Фаругиа је у 81 минуту смањила предност репрезентације Босне и Херцеговине, а у 5 минуту судијске надокнаде времена иста играчица доноси реми свом тиму.

У преостала два сусрета квалификационе групе Е Русија је на домаћем терену са 5:0 побиједила Црну Гору, док је Данска као гост била убједљива у Азербејџану побиједивши 8:0.

Бх. тим квалификације наставља 21. октобра гостујућом утакмицом са Данском.

Вриједи истаћи и да је Стефан Гудељ, млади фудбалер београдске Црвене звезде имао запажен наступ у репрезентацији БиХ до 16 година у пријатељским утакмицама против Румуније у Букурешту.