Слога ипак боља

Аутор: Радио Невесиње
07.03.2022. - Фудбал

Фудбалери Вележа поражени су јуче од Слоге резултатом 3:1 на отварању другог дијела сезоне у Другој лиги РС – Исток. По хладном времену малобројни гледаоци су видјели занимљиву утакмицу пуну темпа зачињену головима у посљедњих пола сата. По свему виђеном Невесињци имају за чим да жале пошто су створили више прилика и у већем дијелу утакмице су снажно парирали фаворизованом противнику.

Вележ је одлично отворио утакмицу и преко брзоногих нападача Реповића, Сергеја Продановића и Драшковића озбиљно угрожавао гол гостију. Лидер је касније преузео иницијативу, али није створио озбиљне прилике. Мреже су мировале до одмора. Вележ је у наставку примијенио исту тактику која је поремећена повредом Драшковића у 55. минуту.

Голови су пали у посљедњих пола сата. Повела је Слога преко Мазића, а узвратио је након само два минута Реповић. Невесињци потом стварају колосалну шансу за потпун преокрет, али умјесто да затресу мрежу одличног Ђокића из контранапада примају други гол. Десетак минута прије краја другим поготком Карамана гости из Горњег Црњелова овјеравају тријумф.

И поред пораза Вележ је задржао трећу позицију на табели. У наредном колу гостује у Рогатици.