Славија са пенала избацила освајача Купа (Фото)

Аутор: СПОРТ ДЦ Фото: спортдц
08.09.2021. - Фудбал

Фудбалери Славије пласирали су се у 1/8 финала Купа „др Милан Јелић“ након што су у Источном Сарајеву савладали Леотар послије бољег извођења пенала, 6:5. У регуларном току било је 1:1.

Мало тога се имало видјети у првом полувремену ове утакмице. И један и други тренер су извели комбиноване поставе у односу на стартне тимове са којима играју у такмичењу. Бојан Регоје је чак на терен од прве минуте послао двојицу јуниора Сергеја Томића и Слободана Вучинића којима је ово и деби за Соколове. Са друге стране на клупи Требињаца није било Бранислава Крунића који је остао са првотимцима да ради у Требињу и спрема се за ново коло Премијер лиге, а екипу је водио његов помоћник и прошлогодишњи први тренер, Олег Ћурић.

Први иоле озбиљнији шут видјели смо у 20. минуту када најагилнији првотимац домаћих Јован Бокић проба лијевом ногом, лопта одлази поред гола. Шест минута касније видјели смо и гол. Био је то прво слободан ударац. Лазар Зечевић га је извео, а Младен Перовић руком игра у живом зиду, те судија Данијел Перић показује на бијелу тачку. Опет је лопту узео Лазар Зечевић и погодио за водство свог тима.

Практично, то је била једина шанса Леотара у првом дијелу, а уједно и посљедња од обје екипе за првих 45 минута. Леотар је чувао лопту и стечено водство, а Славија није успјевала против премијерлигаша да озбиљније запријети.

Практично, ни друго полувријеме није донијело ништа ново на терену. И даље је то била једна мирна утакмица, а из прве шансе у другом дијелу Славија долази до гола. Био је то слободан ударац са десне стране, а Драган Ристић неспретно шаље лопту у сопствену мрежу за изједначење.

Ни након тог гола практично ништа више нисмо видјели до краја утакмице, па су о путнику у осмину финала одлучивали једанаестерци.  У пенал лутрији Славија погађа свих пет пенала, док Борна Иличић брани један пенал голману Леотара, Мићи Вукановићу, и то је било довољно за пролазак даље.