Начелник општине Гацко Вукота Говедарица и замјеник начелника Александар Ћеранић уприличили су пријем за чланове Одбојкашког клуба Одбојкашки клуб Гацко, који су освајањем титуле шампиона Прве лиге Републике Српске изборили пласман у Премијер лигу БиХ.
Говедарица је истакао да је ријеч о великом успјеху клуба и нагласио да ће Општина наставити да пружа финансијску подршку у складу са могућностима, уз очекивање да се обезбиједе и додатни извори финансирања и спонзори. Циљ је, како је навео, не само наступ у Премијер лиги, већ и обезбјеђивање опстанка.
Из Управе клуба поручили су да су захвални на досадашњој подршци, те да слиједе разговори о финансирању и појачањима како би екипа била конкурентна у вишем рангу такмичења. Истакли су да је циљ да клуб не буде једносезонски премијерлигаш.
Тренерски кадар наглашава да је екипа квалитетом већ прерасла Прву лигу, те да уз рад и појачања вјерују у опстанак и стабилан наступ у Премијер лиги БиХ.
