Нова нула на Полицама

Аутор: meridiansport
01.10.2022. - Фудбал

Фудбалери Жељезничара савладали су екипу Леотара у оквиру 12. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине на “Полицама”.

Жељезничар је боље ушао у овај сусрет, а већ у петом минуту меча Сантос је пропустио одличну шансу након убачаја Семира Штилића из корнера, али је његов покушај главом завршио вањском дијелу мреже.

У осмом минуту су гости дошли и до вођства, када је погодак постиго Џенис Бегановић. Међутим, ипак се испоставила да је прије тога био у недозвољеној позицији, те је његов погодак поништен.

Ипак, напади гостију нису престајали нити у наставку, а награда је стигла у 18. минуту. Штилић је поново извео корнер за “Плаве”, а највиши у скоку био је Армин Хоџић који је довео свој тим у предност од 1:0.

Леотар је прву озбиљнију шансу имао тек у 32. минуту меча, када је Огњен Тодоровић упослио Милош Аћимовића који је солидно шутирао са ивице шеснаестерца, али је Јосип Бендер с друге стране показао сјајне голманске способности.

До краја првог полувремена није било значајнијих прилика нити на једној нити на другој страни те се на полувријеме отишло минималном предношћу Жељезничара од 1:0.

Леотар је на отварању другог полувремена имао изгледну шансу да дође до изједначење. Амар Дрина је погријешио у одбрани, али је шут резервисте Дениса Стојковића још једном одлично одбрани Бендер.

У наставку се судија Јелић размахао жутим картонима, а до 80. минуте их је подијелио чак седам. Није било претјераних прилика у дотадашњем дијелу игре, а онда је у 81. минуту Леотар још једном могао до поравнања резултата.

Бендер је након центаршута у шеснаестерац Жељезничара отишао у празно, а Аћимовић је успио да промаши празан гол те је стање на семафору на Полицама остало непромијењено.

До краја сусрета је Жељезничар успио да се одбрани и на крају дошао до врло важна три бода и поновног првог мјеста на табели са 22 освојена бода. Леотар је, с друге стране, посљедњепласирана екипа са свег 8 освојених бодова на 12 утакмица.