На корак од Лиге Европе

Аутор: mozzartsport
18.08.2021. - Фудбал

Силно је Црвеној звезди на почетку сезоне био неопходан бљесак једног појединца, да читаву екипу, која се давила у сопственим проблемима, подигне изнад воде и повуче ка површини. Тај појединац је поново био Милан Паквов. Миљеник Звездине публике био је у потпуно другом плану овог лета, добио је нови уговор само неколико дана пре прве утакмице са Клужом и представљао психолошки фактор повратка екипе Дејана Станковића на победнички колосек. Црвена звезда је заблистала у првом мечу плеј-офа Лиге Европе, успела да искористи све врлине снажног нападача из Бегеча и дође у предворје другог по квалитету клупског такмичења на Старом континенту – 4:0 (2:0).

Павков је постигао гол у петом минуту, када је пробудио дух легендарних деветки на стадиону Рајко Митић, а најлепше је сачувао за 38. минут, када је мајсторски грудима оставио лопту на тацну Александру Катаију. Румуни су и поред заостатка имали иницијативу у првом полувремену, али им је велики резултатски дефицит ипак пореметио систем и покидао кључне нити у игри, па је српски шампион био спреман да нокаутира ривала у другом полувремену. За то су били задужени Мирко Иванић и Мохамед ел Фарду Бен, који су наставку разменили по гол и асистенцију и дотукли грогираног првака Румуније.