Minimalac šampiona protiv Leotara

Аутор: Klix.ba
21.05.2022. - Фудбал

Fudbaleri Zrinjskog pobijedili su na na stadionu Pod Bijelim brijegom u 32. kolu m:tel Premijer lige BiH ekipu Leotara rezultatom 1:0 te su tako ostvarili 25. trijumf u sezoni.

Domaći su odmah krenuli žestoko. Odmah je zaprijetio Janković, a prvu veliku priliku imali su u 26. minuti kada je Puletić zaustavio pokušaj Jukića.

Puletić je potom odbranio udarac Jankovića, a Zrinjski je do odlaska na odmor u još tri navrata mogao do gola. Bašić je bio neprecizan, baš kao i Janković, dok je Puletić sjajno odbranio nakon udarca Bilbije iz slobodnog udarca.

I u nastavku je Zrinjski konstantno napadao. Puletić je odbranio dobar udarac Šipovca u 55. minuti, a Tičinović je u narednom napadu pogodio prečku.

Priliku za Zrinjski propustio je i Jakovljević, a Leotar je u 77. minuti mogao šokirati domaće kada je Perišić pogodio prečku. I kada su svi pomislili da večeras neće biti pogodaka, četiri minute prije kraja meča Kamenar pogađa za 1:0 pobjedu prvaka BiH. Zanimljivo da Zrinjski sada ima 25 pobjeda u prvenstvu, odnosno više nego što je Radnika na posljednjem mjestu osvojio bodova (23).

Zrinjski je na prvom mjestu Premijer lige osigurao titulu prvaka BiH, a trenutno imaju 15 bodova više u odnosu na drugoplasirani Tuzla City koji ima utakmicu manje. Leotar je također osigurao opstanak i nalazi se na osmoj poziciji. U posljednjem kolu Zrinjski gostuje Rudaru, dok će Leotar dočekati Tuzla City.