Леотару бод на Мокром доцу

26.02.2023. - Фудбал

У оквиру 20. кола м:тел Премијер лиге Босне и Херцеговине ХШК Посушје је угостило екипу ФК Леотар, а коначан резултат гласио је 1:1.

Сусрет је обиљежио ужасно тежак терен за игру који није погодовао нити једној екипи, а сам почетак утакмице је изузетно обећавао, с обзиром на то да смо видјели два поготка у првих осам минута.

Након добре лопте у простор од Тонија Јовића, Габријел Бобан је изашао један на један са Душаном Пулетићем заобишао га и погодио за водство Посушја. Ипак, само шест минута касније корнер за Леотар.

Лопту је намјестио Чубрило, те упутио хируршки прецизан центаршут који је Ханџић претворио у погодак након сјајног ударца главом. У наставку утакмице Леотар наставља са нападима, а Тахрић у 18. минути шутира преко гола из слободног ударца.

У готово истој минути на другој страни Винко Розић долази у прилику, али је пречка спасила госте из Требиња. До краја првог полувремена није више било погодака, а још једну шансу вриједну помена пропустио је Ханџић када је закаснио на лопту од стране Шиповца.

У сљедећем колу Леотар је домаћин екипи Игмана из Коњица.