Друга фудбалска лига РС-„Младост“ половично – „Вележ“ поражен

25.10.2020. - Фудбал

Херцеговачки друголигаши, невесињски „Вележ“ и „Младост“ из Гацка јуче су одиграли своје утакмице у оквиру 12. кола Друге фудбалске лиге РС, група „исток“.

„Вележ“ је поражен на гостовању код „Пролетера“ из Дворова резултатом 2:1, полувријеме 0:0 док је „Младост“ у Гацку играла са „Фамосом“ из Источне Илиџе 0:0.

Невесињци, уморни од меча у Купу РС и поприлично емотивно истрошени након елиминације из најмасовнијег БиХ фудбалског такмичења,  нису успјели да остану непоражени иако су имали, до двадесетак минута прије краја, повољан резултат 1:1, Једини гол за екипу „Вележа“ је постигао Радовић у 61.минуту.

Након 12 кола „Вележ“ је осми на табели са 17 бодова док је „Младост2 са бодом мање два мјеста слабије пласирана.

У сљедећем колу, наредног викенда „Вележ“ је домаћин екипи „Будућности“ из Пилице док „Младост“ путује у Брчко гдје ће се састати са екипом „Илићке“