Драшковић-Одличан 5

09.10.2021. - Фудбал

У 9. колу Друге лиге РС – исток фудбалери Вележа су данас у Брчком декласирали домаћу Илићку резултатом 6:0, што је најубједљивији гостујући тријумф невесињског тима у новијој историји.

Без четворице стандардних играча Невесињци су просто прегазили ривала, а невјероватних пет голова постигао је Срђан Драшковић. Већ на полувремену било је 5:0 за чету Мијата Мишељића.

Ово је четврти узастопни тријумф Вележа који га је довео на четврту позицију са само бодом заостатка за другопласираним Фамосом.

У наредном колу гост у Невесињу биће Романија. Успјешна је данас била и Младост из Гацка.  Гачани су поразили госте из Милића са 4:2. Били су домаћи бољи, агресивнији и ефикаснији и на крају се заслужено радовали, мада се гости нису тако лако предали. Стријелци за Младост су били Вукота Лучић 23, Бошко Пушара 40, Сретен Николић 62 и Вукота Лучић у 76 минуту а за госте  Давид Милошевић у 29 и Петар Млађеновић у 77 минуту. У сљедећем колу Младост гостује код Слоге у Горњем црњелову.