Дерби на равне части

Аутор: РАДИО НЕВЕСИЊЕ
31.10.2021. - Фудбал

У дерби утакмици 12. кола Друге лиге РС – исток Вележ и Фамос одиграли су јуче 1:1. Након доста жустрине, борбености, картона и узбуђења неријешен резултат је и најправеднији исход сусрета. Публика је у више наврата негодовала на судијске одлуке које су уносиле доста нервозе у домаћи састав.

Невесињци су нешто лошије ушли у сусрет, али како је вријеме одмицало играли су све боље. Аутогол Антеља у 56. минуту и још једна колосална прилика за госте могли су утакмицу одвести у потпуно другом правцу. Ипак, Вележ је повезао редове и великом борбеношћу стигао до изједначења. Реповић је направи продор, лијепо центрирао, а Ћеранић је главом смјестио лопту у мрежу гостију из Војковића. Само минут касније Сергеј Продановић је, према мишљењу домаћина, престрого добио други жути картон, тако да је пропала прилика за потпун преокрет.

Послије 12. кола ривали су остали на претходним позицијама, на другом и трећем мјесту. У наредном колу Вележ гостује у Власеници.