Црвено бијели рекордери

19.05.2021. - Фудбал

Фудбалери Црвене звезде савладали су Металац са 5:1 (3:0) у утакмици 38. кола Суперлиге и на најбољи начин ставили тачку на сезону у којој су освојили 32. шампионску титулу. Двоструки стрелац на стадиону „Рајко Митић” био је Ел Фарду Бен, у петом и 34. минуту.

Голове су још дали Милан Гајић у другом, Гелор Канга у 50. и Милан Павков у 77. минуту. Погодак за госте у 69. минуту постигао је Игор Максимовић.

Црвена звезда је оборила два рекорда – светски по броју бодова (108) и срушила Селтик, који је 2017. године освојио 106, као и домаћи рекорд по броју голова (114), чиме је за три гола надмашила Партизан из 2000. године. Црвено-бели после 38 мечева имају 108 бодова, 13 више од другопласираног Партизана. Металац из Горњег Милановца је сезону у Супер лиги Србије завршио са 52 бода.