Бод ко кућа …. Леотар зауставио шампиона

25.07.2021. - Фудбал

Фудбалери Борца вечерас су на свом терену ремизирали против Леотара (0:0) у оквиру другог кола Премијер лиге Босне и Херцеговине.

Прву озбиљнију прилику на овој утакмици видјели смо у деветој минути када су шансу имали гости. Паранос је након контре искоса шутирао на гол Борца, али одбранио је то Ћетковић.

Борац је прву шансу на мечу имао у 13. минути. Врањеш је побјегао гостујућој одбрани и приземно шутирао, али Перишић то хвата.

Три минуте касније велика шанса за домаћи тим. Ћосић је упослио Закарића који је изашао сам на голмана Леотара, али је он успио да заустави ударац фудбалера Борца и спаси свој тим.

Одличну шансу Борац је имао и у 22. минути. Након опасне акције домаћих у шанси је био Мораитис, али је лоше захватио лопту главом, те је остало 0:0.

Закарић је покушао да изненади Перишића лукавим ударцем у 30. минути, али је голман Леотара успио да то одбрани. Четири минута касније велика шанса за госте. У прилици је био Секуловић који је украо лопту Ћосићу, али с неколико метара удаљености веома лоше шутира.

У другом полувремену гледали смо доста лошији ритам утакмице, те није било толико прилика као у првом дијелу меча.

Борац је запријетио у 57. минути када је Врањеш покушао из слободног ударца, али капитен Борца није био довољно прецизан и остало је 0:0.

У 62. минути Леотар је узвратио. Ристић је из тешке позиције јако добро шутирао, но Ћетковић је успио некако да одбрани његов ударац. На другој страни три минуте касније покушао је Мелег, али промјене резултата није било.

Бањалучани су имали добру шансу у 78. минути када је Дујаковић добро центрирао, али Врањеш главом шаље лопту преко гола Леотара. Домаћи су у финишу покушали да дођу некако до гола, али Леотар се успио одбранити и освојити заиста велики бод на тешком гостовању.

Борац након два уводна кола има два освојена бода, док је за Леотар ово одличан почетак и имају четири освојена бода, те су тренутно трећепласирани на табели Премијер лиге.