Леотарови атлетичари успјешни на Митингу у Читлуку

19.09.2021. - Атлетика

Такмичари Атлетског клуба „Леотар“ остварили су запажене резултате на 16. Међународном атлетском митингу у Читлуку.

У конкуренцији око 1.000 такмичара млађих узрасних категорија из земаља региона, алтетичари „Леотара“ освојили су седам медаља – двије златне, једна сребрену и четири бронзане.Златне медаље освојиле су Лана Кандић, у трци за цицибанке на 60 метара, те Јована Кржић, у трци за млађе пионирке на 300 метара.Јована Кржић се окитила и сребреном медаљом у скоку у вис.Бронзана одличја припала су Ани Краљевић – 60 м за цицибанке, Сари Мијановић у истој дисциплини међу млађим пиониркама, Богдану Бутулији у бацању вортекса међу цицибанима, те штафети клуба 4х100 метара, у саставу – Ена Комненић, Сара Мијановић, Сара Ратковић и Јована Кржић.

Шеф стручног штаба АК „Леотар“ Милан Спаић задовољан је наступом најмлађи такмичара клуба на митингу у Читлуку.„Наши мали алтетичари још једном су показали таленат и потенцијал да убудуће, у вишим старосним категоријама, постижу још боље резултате“, истиче он.Спаић додаје да клуб данас има квалитетне селекције у свим узрастима, подсјећајући да су и сениори „Леотара“ на недавно одржаном првом Свесрпском атлетском купу у Требињу, наступајући за селекцију Републике Српске, освојили три медаља.Дијана Ковач била је златна у скоку у вис, а бронзана у дисциплини 100 метара препоне, док је Глорија Куреш освојила сребрену медаљу у трци на 3000 метара.